28 Mart 2012 Çarşamba

Kardes Vatan AZERBAYCAN / Gerçekleri / Türküleri

Kardeş vatan Azerbaycan Türküleri , 
Dökülen her nota ,her söz, bir ağıt 
Türküler de milletleri gibiler 
Kardeş vatan türkülerinde keder dolu sesler..!!!


1918
1992
Bu sayılar bilmeyenler için sadece bir yıldan ibaretken
Azerbaycan için göz yaşı ile hatırlanacak 2 tarihtir.
Beni de en az kardeşlerimiz kadar yaralayan...


Karabağ sorunu ve hocalı katliamından bahsediyorum.
Bizler bu tarihleri hiç unutmadık..
Unutmayacağız ve asla unutturmayacağız.
Bu olaylar Ermenilerin, ikincil amaçlarını gerçekleştirebilmek için ortaya attığı sözde soykırımın, intikamı olarak adlandırdıkları  insanlık dışı vahşiliklerdir ve binlerce kadın çocuk ve masum insan  ahlaksızca,işkence edilerek,yakılarak,süngüden geçirilerek şehit edilmiştir.



Karabağ hareketi içerisindeki önemli isimlerden biri olan Zori Balayan ise Ruhumuzun Canlanması adlı kitabında o dönemde Azerbaycan Türklerine karşı işlenmiş olan soykırım suçundan şöyle bahsetmektedir:

Biz arkadaşımız Haçatur'la ele geçirdiğimiz eve girerken askerlerimiz 13 yaşında bir Türk çocuğunu pencereye çivilemişlerdi. Türk çocuğunun bağırış çağırışları çok duyulmasın diye, Haçatur çocuğun annesinin kesilmiş memesini çocuğun ağzına soktu. Daha sonra bu 13 yaşındaki Türke onların atalarının bizim çocuklara yaptıklarını yaptım. Başından, sinesinden ve karnından derisini soydum. Saate baktım, Türk çocuğu yedi dakika sonra kan kaybından öldü. İlk mesleğim hekimlik olduğuna göre hümanist idim, bunun için de Türk çocuğuna yaptığım bu işkencelerden dolayı kendimi rahatsız hissetmedim. Ama ruhum halkımın yüzde birinin bile intikamını aldığım için sevinçten gururlanırdı. Haçatur daha sonra ölmüş Türk çocuğunun cesedini parça parça doğradı ve bu Türkle aynı kökten olan köpeklere attı. Akşam aynı şeyi üç Türk çocuğuna daha yaptık. Ben bir Ermeni vatansever olarak görevimi yerine getirdim. Haçatur da çok terlemişti, ama ben onun gözlerinde ve diğer askerlerimizin gözlerinde intikam ve güçlü hümanizmin mücadelesini gördüm. Ertesi gün biz kiliseye giderek 1915'te ölenlerimiz ve ruhumuzun dün gördüğü kirden temizlenmesi için dua ettik. Ancak biz Hocalı'yı ve vatanımızın bir parçasını işgal eden 30 bin kişilik pislikten temizlemeyi başardık.

İşte insanlık dışı bu işkencelerden  böyle bir dille büyük bir keyif alınarak bahsedilmiş ve övünülerek kitaplara dahi basılmıştır..Ermeni gerçeği sadece yazılı basında yer almakla kalmamış bir çok devlet adamı da bu milletin aslını açıkça ifade etmiştir.

İngiltere’nin devlet adamı Lord Curzon, Avam Kamarası’nda verdiği bir nutukta şöyle konuşmuştur."Bana öyle geliyor ki, siz Ermenileri, 7-8 yaşında pek masum ve temiz bir kız çocuğu gibi görüyor ve öyle sanıyorsunuz! Ama bunda pek yanılıyorsunuz! Zira Ermeniler, özellikle son hareketlerindeki vahşetle, ne ölçüde kan dökücü, vahşi bir millet olduklarını bizzat kendileri ispat etmişlerdir.

Fakat Tüm bu sözleri söyleyen ve ermeni gerçeğine açıkça tanık olmuş bu ve benzer devlet adamları,bu gerçeklere rağmen ,iğrenç emellerine ulaşmak isteyen insanlık yoksunu bu aşşağlık milletle danışıklı dövüş yapmış, Ülkemiz üzerindeki menfaatleri için bu acı katliama seyirci kalmışlardır. hatta bu sahte soykırım iddialarına çanak tutarak yasal olarak bile tanımışlardır.

İşte Ermeni soykırımı diye bas bas bağıran bu devletler.Binlerce  masum insanın öldürüldüğü bu olaylara siyası çıkarları için kulak tıkamış, kör olmuştur. Hala İnsanlıktan bahsedip, insan haklarının arkasına saklanan bu devletler ,ülkemiz için İçten içe böl parçala yok et planları yapan asıl suçlulardır..!!


Kimse bunları göremeyecek kadar salak değil ..
Fakat zaman zaman hatırlamayacak kadar duyarsız olabiliyor..
Lütfen bir Türk olarak kardeş vatanı ve Milletimize yapılan bu vahşeti asla unutmayalım ve Unutturmayalım..!!!






Kardeş Vatan Türküleri




Hiç yorum yok:

Yorum Gönder